עבודה עם קוריאן

הקונספט נולד מדרישה של הלקוחה למשהו מיוחד, יוצא דופן ושיהיה כולו לבן. הדרישה לייחודיות תמיד מבורכת אבל הצבע הלבן בעייתי מבחינה פרקטית כשמדובר במספרה. לכן כהחלטה ראשונה בחרתי את הקוריאן כחומר העיקרי שבו אעשה שימוש.

הוא מגיע גם בלבן, הוא חזק, אינו סופח חומרים וניתן לניקוי לשחזור ולתיקון. בנוסף הקוריאן הוא חומר גלם יוצא דופן לפיסול ולעיצוב וכשיודעים לגשת אליו אפשר להגיע לתוצאות מעניינות.

בנוסף, הייתי אמור לפתור עניין עקרוני שהיה ברור לי שינחה את הקו התכנוני מלכתחילה. מבנה המספרה אינו אידיאלי משום שהחלל שלו מרובע. חלל מרובע למספרה הוא לא בלתי אפשרי אבל פחות נוח לעבודה. במקרה הזה משום שהחלל היה מספיק רחב עלה הרעיון של שולחן מרכזי.

המספרה תוכננה כך שבמרכזה מוקמו 4 עמדות עבודה סביב שולחן מלבני גדול עשוי מקוריאן. לשולחן יש נוכחות חזקה בחלל והוא עוצב בקווים לא סטנדרטיים אשר משלימים ומדגישים את עיצוב המספרה כולה.

מספרת אורטל, חיפה-2

.

היה חשוב לי שהשולחן יראה כמקשה אחת ואכן הוא נוצר ללא קווי חיבור או ניתוק כאילו יצקו אותו, כמו תכשיט ענק. “רגבה” היא החברה שהופקדה על יצור השולחן והחלטנו על דרך פעולה ועל שיטת העבודה ומיד הועברו קבצים למחרטת CNC עבור יצירת שבלונות ומשם הדרך אל היצור הייתה חלקה. 

כדי להדגיש את השולחן ואת המיוחדות והשונות שלו הפרדתי את חלל הכניסה והקבלה מאזור העבודה. ישנה מבואת כניסה שבה נמצא הדלפק  ואזור ההמתנה וישנו חלל העבודה והשולחן במרכזו, כאשר קורה רחבה מפרידה מלמעלה ושני קירות צרים וצנועים היוצרים מאן מסגרת כמו שער מעבר מאזור הכניסה לאזור העבודה.

מספרת אורטל, חיפה

.

מכיוון שהשימוש הנפוץ לקוריאן הוא בד”כ עבור משטחי עבודה למטבחים, כיורים, אמבטיות או דלפקים בעלי מבנה חלק ותכנון פשוט יחסית ולא דווקא לשולחנות מעוצבים כמו השולחן הזה, הידיעה שמדובר ביצירה יוצאת דופן שמצריכה חשיבה מוקדמת ותשומת לב לפרטים מיוחדים הכניסה התלהבות רבה לכל הנוגעים במלאכה. 

מספרת אורטל, חיפה-6

.

הכרת החומר, השחייה בפרטים, הרצון וההתלהבות הביאו בסופם לבנייתו של השולחן באופן מהיר ללא שום עיכובים ובדיוק מושלם.

מספרת אורטל, חיפה-3

.

אין לי ספק שייחודיות החומר ומה שהצלחנו להוציא ממנו משרתים בצורה מושלמת את האווירה והמראה הייחודי של המקום.

מספרת אורטל, חיפה-5

 

 מספרת אורטל, חיפה

קישור לכתבה שנכתבה עלינו ב”מגזין רגבה”