טייגר גבות

איש מקצוע רציני הוא אחד שמתנסה, לומד ומסיק מסקנות. טייגר הוא איש מקצוע מנוסה שכבר בפגישה הראשונה שלנו ידע לתאר ולהסביר בפירוט את משמעות הפרקטיקה בעבודתו ואת צרכיו בעיצוב סלון היופי שלו. הוא הציג את הבעיות ובאותה הנשימה לחלק אף נתן פתרונות.

שיפוץ עסק קיים או הקמה של עסק חדש זו הזדמנות לבעל העסק ליצור עבורו סביבה שתתאים לתכונותיו ויש לזה השפעה עצומה על תפקוד העסק כולו. יש משמעות בלתי רגילה למודעות בעל העסק לצרכים של עצמו אם ע”י הבנתם מלכתחילה או ע”י הכוונה.

אחת מהדרישות שהציג לי טייגר הייתה לא פשוטה בהחלט. הוא דרש ליצור מערכת תאורה שלא תטיל צל. עסקים כדוגמת מכוני יופי דורשים תאורה מרובה באופן מיוחד מכיוון שמדובר בעבודה מדויקת הדורשת ראות טובה. הדרישה לקבל אור מספיק חזק אך ללא צל הייתה הגיונית מאוד אבל בעייתית.

טייגר גבות-8

כדי לפתור את העניין תוכנן המקום כך שכמעט כל האלמנטים הבנויים יוכלו להכיל בתוכם תאורה מוסתרת שתהיה מופנית למעלה ותציף את התקרה באור. חלל העבודה תוכנן כך שהוא יהיה מוקף במראות גדולות שיחזירו אור עדין. תאורה נשתלה באופן סמוי במחיצות, בתקרת המטבח ובמראות. במראות של עמדות העבודה נשתלו גופי תאורה היקפיים שיתנו תאורה היקפית. בשיטה זו הצל לא מורגש.

טייגר גבות-4

היה ברור לנו שתקרת גבס אשר תקבל הצפה של אור באופן לא אחיד יגרום למשיכת תשומת הלב לתקרה. מסיבה זו הושארה התקרה במערומיה והבטון נחשף. תקרת הבטון קיבלה את האור ושברה אותו, דבר שיצר הפחתה בכמות האור אך גם אפקט עיצובי מעניין.

טייגר גבות-6

טייגר גבות-10

גודלו של המקום הוא כ- 70 מ”ר ובעזרת תכנון נכון הוא מכיל: מטבח מרווח, פינת חפיפה, חדר שיזוף, שירותים, ארון אחסון גדול, שתי עמדות פדיקור, שתי עמדות מניקור, שלוש עמדות לעיצוב גבות ושתי עמדות תספורת המיועדות לפאות. חמישה מקומות ישיבה בהמתנה, דלפק קבלה עם עמדת מכירה ושני חדרי קוסמטיקה מרווחים עם מיטות קוסמטיקה הממוקמות במרכז החדר ועם יכולת טיפול היקפית. כל זה ללא תחושה של צפיפות בכלל ועם אינטימיות בלתי רגילה.

טייגר גבות, סלון יופי תל אביב

טייגר גבות-7

טייגר גבות, סלון יופי תל אביב