תעשייתי אבל מסוגנן

עיצוב פנים למספרה בגרנד קניון בחיפה כ- 60 מ”ר ששופצה למטרת רענון ותכנון מחדש. פרויקט מאתגר במיוחד משום שהוקצו לבנייתו רק שבוע וחצי כשרוב העבודה מתבצעת בלילה לפי תנאי הקניון שבו ממוקם העסק. החוויה הייתה בהחלט שונה ומלווה בהרבה קפה שחור של אמצע הלילה…

אבל מלבד זאת היה דרוש תכנון מוקדם עם סדר עבודה נכון וברור ודרישה מכל בעלי המקצוע לעמוד בזמנים בצורה מדויקת. כל החומרים והפריטים הנלווים הוזמנו מראש לפני השיפוץ. 

יקי ישראל, מספרה גרנד קניון חיפה-2

הנגר באופן מיוחד ויוצא דופן הכין את עבודתו לפני שלב פירוק המספרה הישנה, מה שדרש מאתנו המתכננים ומהנגר עצמו לתכנן ולבנות באופן מדויק נגרות שמידותיה נלקחו באופן השערתי משום שלא ידענו איזה הפתעות יחכו לנו לאחר הפירוק. מכיוון שלקחנו את כל האפשרויות בחשבון מראש, כאשר ההפתעות הופיעו היה לנו קל גם להתגבר עליהן.

יקי ישראל, מספרה גרנד קניון חיפה-7

עיצוב המקום בשונה מאופן עבודתנו הרגיל אולתר בחלקו בזמן הבנייה ונותב לפי הגילויים שנתגלו בזמן הפירוק. התקרה וקירות מסוימים שנחשפו וגילו מראה מעניין נשארו חשופים. קיר בלוקים שנחשף לאחר הריסת ציפוי הגבס שכיסה אותו נוקה והושמש לקיר דקורטיבי ובמקום שבו היה צורך ליצור כיסוי הודפסה תמונה ענקית שעיבדנו והתאמנו למקום המיועד.

יקי ישראל, מספרה גרנד קניון חיפה-4

חדר פדיקור הוא לא חדר גדול במיוחד אבל כשמדובר בחלל צר וארוך החדר יכול להפוך לגורם משמעותי בחלל לכן תוכננו קירותיו מווילון שנופל מהתקרה ומספת ההמתנה שמקיפה אותו.

יקי ישראל, מספרה גרנד קניון חיפה-11

מול הכניסה לחנות ממוקמת דלת חירום שמשכה אליה תשומת לב לא רצויה ובכדי להסתירה הודבקה תמונה (האשה בשחור לבן) שגם אותה עיבדנו והתאמנו לקיר דלת יציאת החירום. ע”י הדבקת כל הקיר כולל הדלת הקיר הפך למוקד תשומת לב משמעותי ומעניין.

יקי ישראל, מספרה גרנד קניון חיפה-3

אמרו לא פעם שחלק משמעותי מהתכנון מתחיל בפתרון בעיות. בפרויקט הזה החלק של הפתרונות היה משמעותי במיוחד מה שהפך את התוצאה הסופית לכ”כ יוצאת דופן.

יקי ישראל, מספרה גרנד קניון חיפה-5

מספרת יקי ישראל, גרנד קניון חיפה