עיצוב – היום הכל אפשרי

פעם כשרצינו לעצב מקום מיוחד, היינו צריכים לחפש פריטים מיוחדים במקומות הבודדים שסיפקו אותם. הבעיה הייתה שכולם הגיעו לאותו מקום וחיפשו בדרך כלל את אותם הדברים. האפשרויות שהיו בידינו היו די מוגבלות בלשון המעטה וכמובן גם הצריכו תקציב גדול במיוחד. כיום עם התפתחות הטכנולוגיה ניתנת לנו האפשרות לעצב וליצור פריטים ייחודיים, מקוריים ובקלות יחסית. גופי תאורה, ריהוט מקורי המעוצב בכל צורה אפשרית, ציפויי קירות ואפילו ריצוף.

היום, כמעט הכל הוא בר ביצוע. כל מחשבה יצירתית וכמעט כל רעיון עיצובי שנדמיין הוא אפשרי וגם בתקציב סביר.
כמובן שכל פריט שעוצב ספציפית עבור מקום מסויים או כדי לשרת רעיון ייחודי מהווה חלק משמעותי בעיצוב החלל ומקפיץ את העיצוב הכללי בכמה רמות קדימה.
בהדמיה שלפניכם ניתן לראות דוגמה אחת מיני רבות למה שאני מתכוון. זהו רעיון שעיצבתי עבור מספרה לא גדולה במיוחד, כשבעזרת מעט מעוף, חשיבה מקורית וחדשנות עיצובית נוצר מקום יוצא דופן מסוגנן ואלגנטי. כדי להדגיש את המראה האסתטי ותחושת היוקרה של המקום, עיצבתי מספר אלמנטים דקורטיביים ופריטים ייחודיים אשר מושכים תשומת לב ותורמים ומוסיפים רבות לאווירה המיוחדת ויוצאת הדופן של המקום. לדוגמה, בחלק האחורי באזור ההמתנה השתמשתי בחריטה של MDF ע”י CNC ליצירת מראה דמוי תחרה לפי דוגמה שתכננתי. את הריצוף שברצפה העשרתי על ידי הדפסה על גבי הקרמיקה בצבע שחור. רגלי שולחנות ההמתנה (בצהוב) עוצבו ותוכננו לייצור ע”י חריטה נגרית לפי דוגמה מקורית וגופי התאורה הגדולים אשר משלבים עץ מתכת ובד גם הם בעיצוב ייחודי אשר מדגיש את האווירה במקום.
אלו הן רק מס’ דוגמאות שעשיתי בהן שמוש עבור העיצוב הספציפי הזה.
כדי שעיצוב יהיה מעניין, שונה ומרגש, לא חייבים להשתמש בהרבה אלמנטים, לפעמים אלמנט ייחודי אחד יכול ליצור את האפקט שרצינו בצורה מושלמת. חשיבה יצירתית גם כאשר התקציב שברשותנו מוגבל, תספק פתרונות פרקטיים ותיצור אפשרויות עיצוב אינסופיות.